Aktualności

04 maj 2017

 

Mimo niesprzyjającej pogody tegoroczną majówkę można zaliczyć do udanych.

2 maja odbyła się wyprzedaż garażowa, podczas której wszystcy chętni mogli wystawic do sprzedaży rzeczy, które wydawały się im juz nie potrzebne. Wyprzedaż cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców Drohiczyna i gości, którzy odwiedzali stoiska handlowe w Parku Miejskim w Drohiczynie. 

Obchody 226 – tej rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęliśmy przemarszem pocztów sztandarowych, orkiestry dętej i mieszkańców Drohiczyna do Katedry, na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej udaliśmy się do Parku Miejskiego, gdzie przed Pomnikiem Konstytucji 3 maja, zostały złożone wiązanki kwiatów. 

Tradycyjnie już drugim etapem obchodów Święta 3 maja były rajdy – konny i rowerowy – trasą Drohiczyn – Chrołowice. Jako pierwsi na trasę wyruszyli rowerzyści, chwilę później w ślad za nimi wyruszyły zaprzęgi konne. Czas uczestnikom rajdu konnego umilały utwory muzyki biesiadnej w wykonaniu  zespołu Tropical i kapeli Szwagry. Zwieńczeniem obu rajdów była wspólna biesiada przy muzyce i grillu w Chrołowicach.

2017.05.04. majówka 2

 

 

2017.05.04. majówka 3

 

 

2017.05.04. majówka 4

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY w Drohiczynie:
ul: J.I.Kraszewskiego 13
17-312 Drohiczyn
tel/fax: 85 655 70 69

logo yt logo fb

Copyright © kultura-drohiczyn.pl

Polityka prywatności dotycząca plików Cookies.