Aktualności

11 lipiec 2017

Klub Sportowy Żubr Drohiczyn powstał w latach pięćdziesiątych XX wieku, wiodącą sekcją klubu była drużyna piłki nożnej. W 1998 roku, z powodu braku chętnych do gry, drużyna została rozwiązana. Wiosną 2014 roku nastąpiła reaktywacja klubu, drużyna została zgłoszona do rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej na szczeblu A-klasy. Po pierwszym sezonie rozgrywek drużyna Żubra uplasowała się na 4 miejscu zdobywając 32 punkty, wygrywając 10 meczy, 2 remisując i 6 przegrywając.

Głównym celem Klubu jest rozwój sportowy młodzieży i  popularyzacja piłki nożnej w środowisku lokalnym , z którego to wywodzą się wszyscy zgłoszeni piłkarze. Kadrę drużyny stanowią: bramkarze- Sorokosz Piotr, Stasiuk Jakub i Kosiński Krzysztof, obrońcy- Sielewonowski Wojciech, Perlejewski Patryk, Tararuj Sylwester, Warzyński Maciej, Moczulski Rafał, Pykało Przemysław, pomocnicy- Zagubień Dominik, Zabokrzecki Hubert, Stasiuk Daniel, Miłkowski Sebastian, Pietruk Michał, Pietruk Damian, napastnicy- Sielewonowski Grzegorz, Marciniak Michał, Walczuk Mateusz, Borzym Łukasz, Dawidziuk Krystian, trenerem jest Mariusz Nielipiński.

W ostatnim ligowym meczu wiosennej rundy rozgrywek podopieczni trenera Mariusza Nielipińskiego wygrali w Wyszkach z tamtejszą Iskrą aż 7:1. Dzięki tej wygranej nasi piłkarze wygrali grupę I podlaskiej klasy „A”, wyprzedzając w tabeli Unię Ciechanowiec, która przez większą część rozgrywek była liderem tabeli. Pierwsze miejsce w tabeli premiuje Żubra do gry w przyszłym sezonie w klasie okręgowej.

 

2017.07.11. żubr

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY w Drohiczynie:
ul: J.I.Kraszewskiego 13
17-312 Drohiczyn
tel/fax: 85 655 70 69

logo yt logo fb

Copyright © kultura-drohiczyn.pl

Polityka prywatności dotycząca plików Cookies.