Aktualności

20 grudzień 2017

 9 grudnia w hali Zespołu Szkół w Drohiczynie królowały tańce polskie. Tego dnia odbyły się: X Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O miecz Woja Drogita”, oraz XIX Regionalny Turniej Tańców Polskich „O Złoty Klucz”. Wyniki Turnieju: 

X Ogólnopolski Turnieju Tańców Polskich „O miecz Woja Drogita”:

nagrody główne

- kategoria IB 7-9 lat polka, krakowiak:

- I miejsce: Cezary Cieślik i Emilia Piotrowska (Małe Podlasie Siemiatycze, instruktor - Anna Łempicka),

- II miejsce: Szymon Wiejak i Julia Filipek (Powiśle Puławy, instruktorzy - Anna Rolska i Konrad Grabowski),

- III miejsce: Igor Szumski i Julia Hanoń (Krajka Drohiczyn, instruktor - Alina Małaszkiewicz),

- kat. IIB 10-12 lat polka i krakowiak:

- I miejsce: Szymon Wysocki i Wiktoria Miłkowska (Małe Podlasie Siemiatycze, instruktor - Krzysztof Szyszko),

- II miejsce: Szymon Zagubień i Julia Swajda (Małe Podlasie Siemiatycze, instruktor - Krzysztof Szyszko),

- III miejsce: Kacper Filipiuk i Magdalena Warszycka (Sosenka Mielnik, instruktor - Paulina Usowicz – Baranowska),

- IV miejsce: Mateusz Korniluk i Izabela Panasiuk (Małe Podlasie Siemiatycze, instruktor - Krzysztof Szyszko),

- V miejsce: Kacper Kryński i Dorota Kurkiewicz (KTP przy SP Tołwin, instruktor - Krzysztof Szyszko),

- VI miejsce: Mateusz Wiejak i Amelia Wojnicka (Powiśle Puławy, instruktorzy -

Anna Rolska i Konrad Grabowski),

- kat. IIIB 13-15 lat polka, krakowiak i oberek:

- I miejsce: Bartosz Górczyński i Karolina Wiśniewska (Warmia Olsztyn, instruktor - Agnieszka Krupińska), AWANS do klasy A,

- II miejsce: Szymon Ławrynowicz i Maja Krupińska (Warmia Olsztyn), AWANS do klasy

- III miejsce: Łukasz Maraszkiewicz i Sandra Cholewa (Powiśle Puławy, instruktorzy -

Anna Rolska i Konrad Grabowski),

- IV miejsce: Adam Świątek i Lena Duszyńska (Malbork, instruktor - Anetta Ciok),-

- V miejsce: Olivier Zatopek i Inga Kowalska (Beskid Bielsko Biała, instruktorzy -

Romana Polok i Barbara Rybczyk),

- VI miejsce Jan Ćwikliński i Zuzanna Ciok (Malbork, instruktor - Anetta Ciok),

- kat. IVB 16-18 lat krakowiak, oberek, kujawiak i mazur:

- I miejsce: Karol Hildebrand i Joanna Ciuraszkiewicz (Zamojszczyzna Zamość, instruktor - Monika Hildebrand), AWANS do klasy A,

- II miejsce: Mikołaj Mokrzyński i Katarzyna Mach (Zamojszczyzna Zamość, instruktor - Monika Hildebrand), AWANS do klasy A,

- III miejsce: Wojciech Kolonko i Zofia Surowiak (Beskid Bielsko Biała, instruktorzy -

Romana Polok i Barbara Rybczyk),

- IV miejsce: Michał Święciło i Anna Szewczuk (Zamojszczyzna Zamość, instruktor - Monika Hildebrand),

- V miejsce: Krystian Bartuzi i Katarzyna Kruk (MZTL Klementowice, instruktor - Łukasz Czerwiński),

- VI miejsce Daniel Kruk i Dominika Bartuzi (MZTL Klementowice),

- KLASY C:

- kat IC 7-9 lat polka krakowiak:

- I miejsce: Zbigniew Kosiński i Marta Haliopa (Krajka Drohiczyn, Alina Małaszkiewicz),

- II miejsce: Karol Swajda i Urszula Owczarska (Małe Podlasie Siemiatycze, Anna Łempicka),

- III miejsce: Tomasz Maraszkiewicz i Julia Łukanowska (Powiśle Puławy,

Anna Rolska i Konrad Grabowski),

- IV miejsce: Hubert Grobel i Maria Szlendak (Powiśle Puławy, Anna Rolska i Konrad Grabowski),

- V miejsce: Antoni Leszczyński i Maria Galecka (Małe Podlasie Siemiatycze, Anna Łempicka),

- VI miejsce: Jakub Władysiuk i Natalia Wydzierzecka (Małe Podlasie Siemiatycze, Anna Łempicka),

- kat.IIC 10-12 lat polka i krakowiak:

- I miejsce: Eryk Jodełko i Julia Gębal (Powiśle Puławy), AWANS do klasy B

- II miejsce: Juliusz Zabrocki Zofia Ciok (Małe Żuławy Stare Pole, instruktor - Anetta Ciok) AWANS do klasy B,

- III miejsce: Szymon Rychlewski i Zuzanna Świątek ( Małe Żuławy Stare Pole),

AWANS do klasy B,

- IV miejsce: Szymon Sykut i Katrzyna Kopeć (Powiśle Puławy),

- V miejsce: Mksymilian Kozłowski i Daria Kwaśna (Beskid Bielsko Biała),

- VI miejsce: Krzysztof Grzyb i Marlena Małyszczuk (Małe Podlasie Siemiatycze),

- kat. IIIC 13-15 lat polka, krakowiak i oberek:

- I miejsce: Bartłomiej Gutkowski i Kamila kaszubska (Powiśle Puławy),

- II miejsce: Jakub Gedris i Beata Sziłejkajtie (Perła Niemenczyn, Litwa, instruktorzy -

German Komarowski, Ewa Bartusewicz i Erwin Mieczkowski),

- III miejsce: Adrian Krupiński i Julia Osmólska (Warmia Olsztyn, instruktor - Agnieszka Krupińska),

- IV miejsce: Szymon Daniel i Milena Wojtyłko (Beskid Bielsko Biała, instruktorzy -

Romana Polok i Barbara Rybczyk),

- V miejsce: Daniel Smoliński i Karolina Grzybek (Malbork),

- VI miejsce: Kacper Brzeziński i Michalina Grobek (ZPiT Krebane przy CKi Biblioteki Brusy, instruktor - Katarzyna Kamrowska).

XIX Regionalny Turniej Tańców Polskich „O Złoty Klucz” – wyniki:

- kat.I 7-9 lat polka i krakowiak:

- I miejsce: Bartosz Bonda i Hanna Chraniuk (Małe Podlasie Siemiatycze, Anna Łempicka),

- II miejsce: Jakub Bednarczyk i Patrycja Czerpak (Powiśle Puławy, Anna Rolska i Konrad Grabowski),

- III miejsce: Aleksander Biekonis i Magdalena Koleśnik (Perła Niemenczyn, Litwa, instruktorzy - German Komarowski, Ewa Bartusewicz i Erwin Mieczkowski),

- IV miejsce: Ernest Piesliak i Milena Stankiewicz (Perła Niemenczyn, Litwa),

- V miejsce: Andrzej Gedris i Karolina Ignatawicziutie (Perła Niemenczyn, Litwa),

- VI miejsce: Mateusz Kontowicz i Lena Kalinowska (Krajka Drohiczyn, instruktor - Alina Małaszkiewicz).

2017.12.09. turniej 1

 

2017.12.09. turniej 3

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY w Drohiczynie:
ul: J.I.Kraszewskiego 13
17-312 Drohiczyn
tel/fax: 85 655 70 69

logo yt logo fb

Copyright © kultura-drohiczyn.pl

Polityka prywatności dotycząca plików Cookies.