Aktualności

08 grudzień 2014

 

6 i 7 grudnia 2014 roku Drohiczynem zawładnęli tancerze, reprezentujący zespoły taneczne z całej Polski. Wzięli oni udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „ O szablę Kmicica”, Mistrzostwach Podlasia „O różę Pani Basi” oraz Regionalnym Turnieju Tańców Polskich „ O Złoty Wiolinowy Klucz”. W tegorocznym, VII już ogólnopolskim turnieju wystartowało 69 par w kategoriach I, II B, III B, IV B, V B, w rozegranych po raz III Mistrzostwach udział wzięło 35 par tanecznych, rywalizujących w kategoriach II A, III A, IV A, V A i VIA,   natomiast w turnieju regionalnym zmierzyło się 17 par, które rywalizowały w kategorii I. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół w Drohiczynie tancerze mogli zaprezentować swoje umiejętności na nowoczesnej Hali Sportowej. Kunszt taneczny zawodników oceniało Jury w składzie: Jarosław Wojciechowski, Ryszard Teperek, Bożena Łosakiewicz, Danuta Wojciechowska, Aleksandra Rolska, oraz sędzia skrutiner Marek Wieremiejko. Dzięki hojności sponsorów: Pater Firmy, PPH Games i Banku Spółdzielczego w Siemiatyczach, pary finałowe otrzymały statuetki i medale, a wszyscy uczestnicy turnieju drobne upominki. Na szczególną uwagę zasługują bardzo dobre rezultaty, jakie osiągnęli tancerze ze Szkolnego Klubu Tańców Polskich przy Zespole Szkół w Drohiczynie: Hanna Osiejewicz i Przemysław Soroczyński zajęli 6 miejsce w kategorii II B, natomiast w kategorii IV B Izabela Wojtkowska i Michał Odorczuk stanęli na najniższym stopniu podium, a Joanna Mańko i Przemysław Mańko uplasowali się „oczko wyżej”, zajmując 2 miejsce.

 

W tegorocznym Turnieju udział wzięły pary reprezentujące następujące zespoły taneczne: ZPiT „ Podlasiacy” Biała Podlaska, ZPiT „ Powiśle” Puławy, ZPiT UW Warszawianka” Warszawa, MKT „Sosenka”, ZT „Kuźnia Artystyczna” Wilanów, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze, ZT „Festa” Niedrzwica Duża, Szkolny Klub Tańca przy ZS w Drohiczynie, ZPiT „Grajewianie” Grajewo, LZA „Promni” SGGW Warszawa, ZPiT Malbork, ZTL Wieliszew, ZPiT „Młody Toruń”.

 

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:

 

VII Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Szablę Kmicica”:

 

Kategoria I:

  1. Michał Kułaga i Aniela Kapłon, ZPiT :Powiśle” Puławy
  2. Jakub Weiss i Zofia Ciok, ZPiT „Malbork” Malbork
  3. Michał Mędrycki i Weronika Porzezińska, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  4. Jakub Konachowicz i Małgorzata Łempicka, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  5. Marcin Gołąbiewski i Karolina Grzybek, ZPiT „Malbork” Malbork
  6. Krzysztof Mormol i Julia Adamczuk, MKT „Sosenka” Mielnik

 

Kategoria II B:

  1. Łukasz Maraszkiewicz i Sandra Cholewa, ZPiT „Powiśle” Puławy
  2. Dawid Palak i Natalia Kolano, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  3. Franciszek Krupa i Hanna Ciekanowska, ZPiT „Warszawianka” Warszawa
  4. Karol Ostasz i Małgorzata Pikuzińska, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  5. Norbert Niedbało i Łucja Toczko, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  6. Przemysław Soroczyński i Hanna Osiejewicz, SK Tańca Polskie Drohiczyn

 

Kategoria III B

  1. Kacper Lis i Kinga Chojnacja, ZPiT „Powiśle” Puławy
  2. Maciej Awksietijuk i Justyna Zdunkiuk, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  3. Dawid Żaba i Wiktoria Kurzempa, ZPiT „Powiśle” Puławy
  4. Grzegorz Leoniuk i Oliwia Łukasiuk, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  5. Jędrzej Jarosiński i Alicja Szlaska, ZPiT „Warszawianka” Warszawa
  6. Łukasz Iwanowiec i Aleksandra Żero, ZPiT, :”Małe Podlasie” Siemiatycze

 

Kategoria IVB

  1. Wojciech Paul i Aleksandra Jankowska, ZPiT „Młody Toruń”
  2. Przemysław Mańko i Joanna Mańko, SK Tańca Polskiego Drohiczyn
  3. Michał Odorczuk i Izabela Wojtkowska, SK Tańca Polskiego Drohiczyn
  4. Michał Lichota i Sylwia Dąbrowska, ZPiT „Grajewianie” Grajewo
  5. Potr Borchert i Natalia Szycik, ZPiT „Grajewianie” Grajewo
  6. Adam Tondera i Magdalena Niecikowska, ZPiT „Grajewianie” Grajewo

 

Kategoria V B

  1. Kamil Leszczyński i Hanna Małaszkiewicz, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  2. Tomasz Grzyb i Angelika Nikołajuk, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze

 

III Mistrzostwa Podlasia „O różę Pani Basi”:

 

Kategoria II A:

  1. Michał Romaniuk i Joanna Leszczyńska, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  2. Mateusz Zych i Ela Gniewek, ZPiT „Warszawianka” Warszawa
  3. Kacper Cholewa i Zuzanna Grabek, ZPiT „Powiśle” Puławy
  4. Maciej Duda i Weronika Pelc, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  5. Szymon Ochociński i Zuzanna Ciok, ZPiT „Malbork” Malbork
  6. Bartosz Bisialski i Jusia Szmyt, ZTL „Promyki” Wieliszew

 

Kategoria III A:

  1. Karol Hildebtand i Joanna Ciuraszkiewicz, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  2. Mikołaj Mokrzyński i Katarzyna Mach, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  3. Kajetan Raźny i Karolina Białek, ZPiT „Warszawianka Warszawa
  4. Bartłomiej Trajer i Aleksandra Gicewicz, ZT „Kuźnia Artystyczna” Wilanów
  5. Jakub Trzyszka i Katarzyna Król, ZT „Kuźnia Artystyczna” Wilanów
  6. Bartłomiej Krzesiński i Julia Krzesińska, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze

 

Kategoria IV A:

  1. Jakub Raźny i Kamila Drzas, ZPiT „Warszawianka” Warszawa
  2. Filip Awksietijuk i Joanna Drzas, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  3. Dawid Kowalczuk i Katarzyna Mokrzyńska, ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość
  4. Filip Zinkiewicz i Zuzanna Jachimczuk, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  5. Dominik Skoczeńi Justyna Buczyło, ZPiT „Podlasiacy” Biała Podlaska
  6. Dariusz Greger i Natalia Woroszyło, ZPiT „Podlasiacy” Biała Podlaska

 

Kategoria VA:

  1. Michał Szeweluk i Karolina Stańczak, ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa
  2. Mateusz Szyszko i Pamela Piotrowska, ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa
  3. Konrad Grabowski i Magdalena Stelmaszewska, ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa
  4. Michał Michał i Karolina Gmurczyk, ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa
  5. Damian Tryniszewski i Karolina Kaczmarska, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  6. Piotr Kułakowski i Angelina Sarnacka, ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa

 

Kategoria VI A:

  1. Grzegorz Kucharzyk i Anna Lamparska, ZPiT UW „Warszawianka” Warszawa
  2. Piotr Rafał Schilling i Emilia Sielicka, LZA „Promni” SGGW Warszawa

 

XVI Regionalny Turniej Tańców Polskich „O Złoty Wiolinowy Klucz”

 

Kategoria I

  1. Mikołaj Patkowski i Oliwia Kadej, MKT „Sosenka” Mielnik
  2. Jan Wójtowicz i Milena Cholewa, ZPiT „Powiśle’’ Puławy
  3. Adam Makarski i Gabriela Kozłowska, ZPiT „Podlasiacy” Biała Podlaska
  4. Paweł Komar i Martyna Gryciuk, ZPiT „Małe Podlasi” Siemiatycze
  5. Krzysztof Grzyb i Wiktoria Miłkowska, ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze
  6. Piotr Nitychoruk i Aleksandra Pawłowska, ZPiT „ Podlasiacy” Biała Podlaska

 

FOTOGALERIA Z TURNIEJU - fot. Marek Gierasimiuk

 

2014.12.06 - turniej tanca

 

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY w Drohiczynie:
ul: J.I.Kraszewskiego 13
17-312 Drohiczyn
tel/fax: 85 655 70 69

logo yt logo fb

Copyright © kultura-drohiczyn.pl

Polityka prywatności dotycząca plików Cookies.