27-29 lipca Dni Drohiczyna.

3 dni świetnej zabawy, w piątek tradycyjnie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym dla najmłodszych. Zaraz po konkursie można było wypocząć w cieniu drzew oglądając niesamowite przedstawienie pt. ” Księżycowe opowieści” w wykonaniu teatru Małe Mi. Dzień zakończył się kinem plenerowym.

W sobotę od samego rana zmagali się wędkarze na corocznych zawodach spławikowych. W Parku już od południa można było poznać kulinarną stronę Wschodniej Polski. Oprócz animacji dla dzieci z Pełno Frajdy można było posłuchać wielu artystów. Wystąpili: zespół z Białorusi, Brajan Blaszkiewicz, DOTS, oraz gwiazda wieczoru Kasia Kowalska.


Niedziela rozpoczęła się Wystawą Koni Hodowlanych nad rzeką Bug. O godz. 13.00 dzieci mogły bawić się wraz z Pełno Frajdy oraz samodzielnie namalować rycerza Drogita. Można było uzupełnić swoją wiedzę gastronomiczną na pokazach kulinarnych, skosztować lokalnych produktów a przy tym posłuchać zespołu z Ukrainy, Grupy Śpiewaczej z Ryk, chóru Seniora Jesień i Mateusza Borzyma. Zatańczyła też nam Krajka – Klub Tańców Polskich z Drohiczyna a wieczorem słuchaliśmy przebojów Queen w wykonaniu charyzmatycznej grupy SilkQueen oraz hitów disco – polo śpiewanych przez Kuzyna Zenka. Po zakończonych koncertach autografach i zdjęciach DJ Darecki porwał wszystkich chętnych do tańca. Tradycyjnie już od 21 lat można było oglądać konkurs rzutu jajkiem. Jajcarzami roku 2018 zostali Konrad Wojtkowski i Łukasz Siekierko z wynikiem 27,07 metra. Rekord – tak dla przypomnienia to 38,82 z 2008 roku.