SOWA Drohiczyn - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Adres:
Drohiczyn ul. Warszawska 51
(budynek szkoły, 2 piętro, wejście różową klatką)

email: sowa@drohiczyn.pl

tel. 451 126 080

Godziny otwarcia:
Od 6 do 28 maja czynne w każdą sobotę i w niedzielę 10.00-18.00

Od czerwca od poniedziałku do niedzieli 10.00-18.00.

Wstęp płatny:
Bilet normalny: 12 zł
Bilet ulgowy (do lat 18): 8 zł
Dzieci do lat 5: bezpłatnie

Odkryj:

  • WYSTAWĘ, na której zgłębisz zjawiska i zasady rządzące światem przyrody
  • MAJSTERNIĘ, która zaskoczy Cię wyzwaniami logicznymi i zobaczysz, że myślisz lepiej niż myślisz
  • STREFA KREATYWNEGO BUDOWANIA, miejsce samodzielnego budowania klockami gdzie rozbudzisz swoją wyobraźnie i zbudujesz coś oryginalnego.

Co to jest SOWA?

W Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności znajduje się przestrzeń wystawowa z eksponatami oraz Majsternia. SOWA to miejsce umożliwiające samodzielne doświadczanie, eksperymentowanie i poznawanie praw fizyki, matematyki, techniki, geografii czy anatomii. SOWA to miejsce gdzie pobudzamy kreatywność, rozwijamy poczucie sprawczości oraz promujemy styl uczenia się poprzez aktywności i doświadczenia.

 

Przestrzeń wystawowa z eksponatami:

Składa się z 18 interaktywnych eksponatów, gdzie każdy może poznać i doświadczyć praw fizyki oraz elementy biologii i geografii. Dla zwiedzających dostępne jest: „Słyszenie kośćmi”, „Rysowanie w lustrze”, „Obrotowe lustra”, „Idealna asymetria”, „Wyścigi walców”, „Obrotowy stolik”, „Mistrzowie szybkiego zapamiętywania”, „Człowiek układanka”, „Rowerowe przekręty”, „Krocząca sprężyna”, „Puzzle matematyczne”, „Powietrzna armata”, „Usyp mapę”, „Film animowany”, „Wiszące piłki”, „Kamera termowizyjna”, „Zbliżenie na cień”, oraz „Znikokot”.

Majsternia:

To miejsce gdzie rozwijamy logiczne myślenie, zdolności sprawcze, pobudzamy wyobraźnie i pokazujemy, jak zastosować naukę w praktyce. Do wyboru jest 11 zestawów: „Niesamowita Maszyna XXL”, „Rower linowy”, „Dmuchawa”, „Poduszkowiec”, „Cienie”, „Katapulta”, „Most”, „Wieża”, „Równowaga”, „Zamek” i „Samolot”.

Dążymy do tego, aby Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Drohiczynie była miejscem niezwykłym, w którym będziecie śmiało próbować nowych rzeczy, czuć się swobodnie i do którego będziecie z chęcią wracać.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.